PRAVIDLA 2022

Není-li zde uvedeno jinak, pravidla soutěže se řídí dle platných pravidel ČTS (v případě nutnosti zapůjčím k nahlédnutí).

Pozor, nesoutěží se ve skupinách, ale dle žebříčku ATP, který je vždy k nahlédnutí na našich stránkách www.kazdyjeborec.cz  Celý žebříček všech hráčů je třetinově rozdělen na zlatou, stříbrnou a bronzovou část. Mužská a ženská kategorie je spojena v jeden žebříček.

Novinka: Aby byly ženy alespoň trochu zvýhodněny, mohou se od r. 2012 vzájemně mezi sebou vyzývat, i když jsou o více než 10 míst (platí pouze pro ženy mezi sebou).

Každý zápas se hraje na dva vítězné sety (zlatá část žebříčku - NOVINKA od r. 2018: i ve zlaté části je možné odehrát jen 1 set, pokud ovšem budou s tímto souhlasit oba hráči!) nebo na jeden vítězný set (stříbrná a bronzová část - pokud se oba hráči nedohodnou před začátkem zápasu jinak!), které se hrají  na 6 vítězných gamů (pokud vyzývá hráč stříbrné části hráče ze zlaté skupiny, hraje se také jen na jeden vítězný set, pokud se oba hráči nedohodnou před začátkem zápasu jinak!). Pokud oba hráči ve zlaté skupině budou souhlasit, že se hraje na 1 set - je to možné, ovšem je nutné se takto domluvit před zahájením utkání! Musí se vyhrát o 2 gamy, tudíž za stavu 5:5 se dohrává do stavu 7:5. V případě stavu 6:6 se hraje tie-break (doporučuji si nechat vysvětlit způsob počítání a měnění stran zkušenějšími hráči). Počítání tie-breaku: počítá se po bodech až do 7 vítězných bodů, za podmínky výhry o 2 a více bodů (např. 7:0, 7:1, 7:2, 7:3, 7:4, 7:5, 8:6, 9:7, 10:8, 11:9, 12:10….)
Zvláštnost podání v tie-breaku: 1 podání zprava hráče, který je na řadě (hráč A), poté podává hráč B zleva a zprava, A zleva a zprava, B zleva a zprava a tak se to pořád střídá až do konce s podmínkou, že při součtu bodů 6 (a jeho násobku) se mění strany (např.: 6:0, 5:1, 4:2, 3:3, 6:6, 9:9, 12:12…).
Pozor! Nepleťte si počítání gamů a počítání bodů v tie-breaku! I v případně třetím rozhodujícím setu se také hraje tie-break (z časových důvodů).

Nejprve se losuje, poté je čas rozehrání 5 min a ihned se začíná hrát (čas rozehrání dodržujte, méně zdatní hráči dlouho fyzicky nevydrží!!! – trénování si můžete domluvit na jindy).

Každý hráč je povinen mít s sebou 2 a více míčů schválených ITF. Rozhodně doporučuji Wilson US Open - jediný oficiální míč ČTS, proto vždy mají přednost míče Wilson US Open před jakoukoliv jinou značkou. Vždy mají přednost tvrdší míče (novější) před měkkými (staršími) a suché míče před mokrými (jsou těžší). Všechny míče v utkání musí mít stejnou tvrdost! V případě potřeby je možné zakoupit kvalitní tenisové míče Wilson US Open 4 ks za 110,-kč u Martiny Konečné (739 413 408). Totéž se týká i výpletu. 220,-kč profi výplet Babolat RPM (Pro Hurricane Tour jehož běžná cena je 360,-kč) + vypletení i expres do 24 hod za 150,-kč (váhu mohu doporučit, dle hráčské úrovně), tedy celkem za vypletení rakety 370,-kč. Vrchní omotávky různých barev za 20,-Kč (tzv. overgrip), Vše je v dostatečné zásobě. Tento tenisový materiál klidně poskytněte i hráčům, kteří nejsou v našem turnaji.

V případě náhle změny počasí (déšť) nebo z časových důvodů se zapíše průběžný výsledek a v nejbližší možné době se utkání musí dohrát (v tabulce doby hájení se však toto utkání bude pokládat jako odehrané, tedy datum dne začátku rozehraného zápasu, nehledě na dalším domluveném termínu skutečného dohrání). Hráči si po skutečném dohrání zápasu příp. vymění pozice (vyhraje-li níže postavený hráč) - tato skutečnost již nemá vliv na ostatní hráče, kteří mezitím porazili jednoho z obou dohrávajících hráčů. Pokud se hráči spolu dohodnou, že se zapíše neúplný výsledek, je to možné bez nutnosti dohrání (musí být odehrány min. 3 gamy a nesmí být remíza).

V případě nejasnosti ohledně autu je nutno doložit pravdivost výroku otiskem míče (antuka). V opačném případě se hrají tzv. 2 nové míče (možnost 2 servisů /popř.3 servisů v bronzové části/ – vysvětlí zkušenější hráči).

Tak, jako loni i letos mohou hráči bronzové části podávat 3x (nebyla-li teč). Pokud vyzve hráč bronzové části soupeře ze stříbrné skupiny, mají možnost podávat 3x oba dva! Díky tomuto pravidlu se méně zkušení hráči velmi rychle učí servis a nehrají zbytečně pod velkým tlakem, že dají dvojchybu.

Je důležité vyšplhat se v základní části co nejvýše, protože i letos bude Konečný turnaj sezóny (sobota XX. září 202X) odehrán jen s těmi hráči, kteří se ráno v den turnaje dostaví a poté budou hrát vždy ve čtveřicích dle žebříčku po základní části (nebudou žádné předehrávky). Pouze prvních 16 hráčů si předehraje 2 zápasy pro zajištění serióznosti turnaje (1-16, 2-15, 3-14, 4-13 atd.).


Každý hráč má možnost vyzvat svého soupeře za následujících podmínek:
- vyzvaný hráč musí být maximálně o 10 míst v žebříčku výše (netýká se žen mezi sebou)
- nesmíte vyzvat soupeře, který je v žebříčku níže (slušně požádat ano)
- vyzvaný hráč je již mimo dobu hájení (7 dní od jiného soupeře, 14 dní od stejného soupeře - první čtyři hráči v žebříčku, kteří nemohou mít stejné vyzývací podmínky jako jiní, mohou mít po schválení vedoucího turnaje možnost si mezi sebou zahrát i dříve než-li až po 14-ti dnech. Oba hráči však s tímto musí souhlasit. Vedoucí turnaje však musí zvážit, zdali se tímto nevyhýbají jiným hráčům, kteří by je chtěli vyzvat zespodu.)
- pokud vyzyvatel (hráč zespodu) vyhraje, jde na místo poraženého (hráč výše), poražený jde o 1 místo v žebříčku níže (hned za vítěze zápasu)
- pokud vyzyvatel (hráč zespodu) prohraje, pořadí v žebříčku se nemění
- domluvte si zápas, který bude nahlášen a zapsán na stránkách max 7 dní předem a méně
-      důležitý je datum a čas nahlášení zápasu vedoucímu turnaje (SMS, mail), nikoliv čas zapsání na stránkách (vede v evidenci vedoucí turnaje RK)
-      zápas, který byl nahlášen dříve, se odehraje, i kdyby před tímto utkáním byl odehrán zápas, který byl nahlášen později, ale způsobil odsunutí hráčů o více než 10 míst v žebříčku (proto budou mít nahlášené zápasy své pořadové číslo v závorce za datem domluveného utkání)
- pokud si už vyzvaný hráč domluvil s Vámi zápas, nesmí si už domluvit zápas dříve s jiným soupeřem, pokud už tak neučinil před Vaší dohodou (popř. pokud mu to nepovolíte a zároveň dříve dohodnutému soupeři neutečete o více než 10 míst)
- každý hráč je povinen odehrát alespoň 1 zápas během 21 dnů. V opačném případě automaticky spadne o 1 místo v žebříčku (týká se to onemocnění, dovolených, špatného počasí, pracovního vytížení apod.!!!). Proto se může stát, že před dohodnutým zápasem spadnete o 1 místo a Váš soupeř bude o 11 míst výše – zápas se ruší. Vše bude uvedeno v tabulce ATP včetně doby hájení hráče (soupeř nemusí s vámi odehrát utkání bez udání důvodu)
- pokud neodehrajete zápas během 21 dnů, klesáte o 1 místo v žebříčku a s každým následujícím týdnem (7 dní) vždy o další místa (každý hráč má možnost se rychle poté vrátit na vyšší pořadí díky několika zápasům). Progresivní sestup: 21 dní=1 místo propad, 28 dní=3 místa propad, 35 dní=6 míst propad, 42 dní=10 míst propad, 49 dní=15 míst propad, 56 dní=21 míst propad, 63 dní=28 míst propad, 70 dní=36 míst propad!
-      každý hráč musí odehrát zápasy s minimálně čtyřmi různými soupeři, jinak nebude připuštěn na Konečný turnaj sezóny
-      každý hráč musí odehrát minimálně 7 zápasů během základní části, jinak nebude připuštěn na Konečný turnaj sezóny
- nesmíte vyzvat soupeře, pokud je nemocen, v práci + spánek před i po (kolotoče), na dovolené a v případech schválených vedoucím turnaje, soupeř však riskuje, že po 21 dnech automaticky klesne o 1 místo v žebříčku
- odmítne-li soupeř bezdůvodně (viz o bod výše) výzvu, automaticky si vymění místo s vyzyvatelem v žebříčku
-      pokud hráč nenastoupí k domluvenému utkání nebo sdělí svému soupeři (těsně před zápasem), že nemůže hrát, bude to pokládáno za skreč s výsledkem 0:6 z pohledu viníka. Hráči si prohodí pozice v žebříčku a viník navíc dostane žlutou kartu (ŽK)
-      kdo dostane 2 ŽK v jedné sezóně, obdrží kartu červenou a bude automaticky vyřazen z turnaje
- každý hráč má povinnost v nejkratším možném čase odpovědět vyzyvateli (v případě neozvání se na výzvu formou SMS do 24 hod - viz údaj vyzyvatele v telefonu, bude toto zapírání muset viník vysvětlit, jinak bude odměněn žlutou kartou - bude zde ještě šance pro hříšníka vše řádně vysvětlit organizátorovi soutěže). I proto je nutné hlásit dovolené apod., aby vás nikdo zbytečně neobtěžoval. A i když máte týdenní hájení se všemi po zápase, je alespoň slušností odpovědět, že nechcete týden hrát (takový Kaňas hraje i 2 zápasy denně - je to však jeho rozhodnutí). Pokud posíláte výzvu na zápas mailem, nebude se toto PRAVIDLO (žlutá karta) na hráče vztahovat, protože mnozí chodíte mrknout se do pošty jako do kostela
-      organizátor turnaje (Radim Kony Konečný) si vyhrazuje právo na udělení výjimek

Další pravidla:
-      začátek nové sezóny je předběžně vyhlášen na 01. 05. 2022 a konec 31. 08. 2022
-      maximálně 1 zápas můžete kdykoliv odehrát do 01. 05. 2017 (nutno nahlásit dopředu vedoucímu turnaje RK), tento výsledek bude ovšem zapsán, jakože byl odehrán 01. 05. 2022 viz tenisová schůze. Pořadí hráčů v žebříčku se však bude průběžně měnit, takže stále sledujte odkaz SEZÓNA 2022, kde budou tyto změny uvedeny
-      Konečný turnaj sezóny bude zřejmě v sobotu někdy v září (včas vás budeme informovat) na všech 6-ti kurtech PRESTIGE (hráči se rozdělí do výkonnostních skupin dle žebříčku po čtyřech hráčích)
-      noví hráči budou zařazeni do žebříčku dle uvážení vedoucího turnaje
-      při nevhodném chování a záměrnému vyhýbání se zápasům je možno hráče vyloučit
-      rozehrané skrečované zápasy (např. ze zdravotních důvodů) se nedohrávají
-      pokud se hráči spolu neshodnou, tak přednost má antuka před jinými povrchy (je ke zdraví hráčů nejšetrnější!) a přednost má levnější kurt před dražším
-      pokud se hráči nedohodnou jinak, vždy má přednost kurt ve F-M (včetně Starého Města) před jinými městy
-      tak jako loni i letos mohou hráči bronzové části podávat 3x (nebyla-li teč)
-      první 2 hráči zlaté části nebudou mít vyzývací povinnost, takže nemohou spadnout o 1 místo, pokud během 21 dnů nikoho nevyzvou k zápasu (spadnou, pokud budou odmítat výzvy jiných hráčů pod nimi, důvod nemoci apod)
-      je-li hráč nemocen, je nutno toto ihned sdělit vedoucímu turnaje (RK), který tuto skutečnost neprodleně uvede do tabulky ATP k danému hráči - takovéhoto hráče tedy nekontaktujte
-      je nutné, v rámci možností, si vzájemně vycházet maximálně vstříc
-      hráč, který vyhraje 3x Konečný turnaj sezóny (nemusí to být za sebou), již nikdy nemůže získat tento titul
-      pravidla se mohou během roku mírně upravit!!! (budete však o tom dopředu informováni na těchto stránkách www.kazdyjeborec.cz)


Výsledek utkání nahlásí téhož dne (co nejdříve) vítěz na tel.: 604 200 172 (SMS) nebo mail: rkonecny@atlas.cz

O průběhu celé soutěže budete informováni na internetových stránkách www.kazdyjeborec.cz , kde budou jednotlivé žebříčky, výsledky, doba hájení a další zajímavosti (každodenní aktualizace).

zpt   |   nahoru   |   dom

 

 

 

 

phoneiphone1.cz
Pivn hotovost

 
 

 
409 107 / 1 online
realizace nextWEB